Medal Europejski dla Kancelarii Prawnej Skarbiec

 

W 2015 r. Kancelaria Prawna Skarbiec otrzymała Medal Europejski – prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny w Brukseli.

 

Najlepszy Partner w Biznesie

 

W 2013 r. nasza Kancelaria została uhonorowana nagrodą "Najlepszy Partner w Biznesie" w kategorii usługi prawne: „za multidyscyplinarne zespoły śledcze składające się z prawników, adwokatów, księgowych, doradców inwestycyjnych, detektywów, dzięki którym kancelaria pomaga firmom w sytuacjach, które rzutują na działalność przedsiębiorstwa tj. przypadki bezprawia urzędniczego, w szczególności ze strony organów podatkowych, upadłości, wrogie przejęcia, podziały majątku czy konflikty rodzinne.” Kapituła konkursu doceniła Kancelarię za wsparcie przedsiębiorców w nadzwyczajnych sytuacjach, w tym doradztwo prawne wykraczające poza utarte schematy jak i długofalowe planowanie strategiczne.

 

Zapoznaj się z kompletną listą nagród i wyróżnień Kancelarii Prawnej Skarbiec.

 

 


Tworzymy "szyte na miarę" konstrukcje prawne, takie jak:

 

 

Przeczytaj wywiad:

 

"Nie boimy się ciężaru podejmowania decyzji" - z Robertem Nogackim, partnerem zarządzającym Kancelarią Prawną Skarbiec R. Nogacki Sp. k. rozmawiała Katarzyna Mazur.

 

"Podstawowym wrogiem każdego przedsiębiorcy jest aparat przymusu państwowego" - Rozmowa z mecenasem Robertem Nogackim z Kancelarii Prawnej Skarbiec

 

Korzystając z naszych autorskich rozwiązań Klienci osiągają takie cele, jak:

 

 

Dzięki współpracy z Profesjonalnym Wywiadem Gospodarczym "Skarbiec" możemy zaproponować naszym klientom także kompleksowe usługi z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa VIP, ochrony przez wyciekiem informacji poufnych oraz w zakresie pozyskiwania strategicznych informacji na temat rynku i konkurencji.

 

Klientom, którzy korzystają z usług Kancelarii Prawnej Skarbiec, oferujemy również zagraniczne rachunki bankowe w renomowanych bankach zagranicznych oraz pomoc w zmianie rezydencji podatkowej na jeden z "rajów podatkowych".

 

Zobacz: Czym Skarbiec różni się od konkurencji ?

 

Poszczególne raje podatkowe

 

Terytoria rekomendowane do zakładania spółek zajmujących się działalnością operacyjną (m. in. handel, inwestycje na rynkach kapitałowych, usługi):

 

 

Terytoria rekomendowane do zakładania spółek holdingowych:

 

 

Terytoria rekomendowane do zachowania poufności:

 

 

Terytoria rekomendowane do zarządzania prawami własności intelektualnej:

 

 

Inne raje podatkowe:

 

Banki offshore

 

Kancelaria Prawna Skarbiec oferuje pomoc w zakładaniu rachunków bankowych w krajach, które tradycyjnie słyną z silnej tajemnicy bankowej.

 

Wybierając naszych partnerów zwracaliśmy szczególną uwagę na to, aby cechowało ich najwyższe zrozumienie dla wymogów dyskrecji i poufności, szeroki wachlarz usług i produktów bankowych, ponadprzeciętne wyniki zarządzania aktywami klientów i wielopokoleniowe doświadczenie w administrowaniu finansami.

 

Skontaktuj się z naszym biurem, aby uzyskać więcej informacji.

 

Koniecznie przeczytaj, zanim otworzysz konto w banku offshore

 

W potocznym mniemaniu wykorzystanie zagranicznej bankowości do optymalizacji obciążeń fiskalnych polega na zakładaniu zagranicznych rachunków bankowych i niedeklarowaniu znajdujących się na nich dochodów fiskusowi. Nic bardziej błędnego.

 

Po pierwsze, zakładanie tego rodzaju rachunków bankowych przez osoby fizyczne samo w sobie może stanowić w pewnych okolicznościach przestępstwo skarbowe. Rezydent, który bez wymaganego zezwolenia dewizowego albo wbrew jego warunkom otwiera bądź utrzymuje rachunek w banku lub oddziale banku mającym siedzibę w kraju trzecim, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych (tak: art. 104 § 1 kodeksu karnego skarbowego).

 

Po drugie, niedeklarowanie fiskusowi dochodów zgromadzonych na takim rachunku stanowi kolejne przestępstwo skarbowe. Podatnik, który uchylając się od opodatkowania, nie ujawnia właściwemu organowi przedmiotu lub podstawy opodatkowania lub nie składa deklaracji, przez co naraża podatek na uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie (tak: Art. 54. § 1 kodeksu karnego skarbowego).

 

Po trzecie, tego rodzaju nadużycie jest coraz łatwiejsze do wykrycia. Ponieważ prawdziwe "konta na hasło" z których słynęła kiedyś bankowość szwajcarska, nie istnieją już w cywilizowanym obrocie bankowym, to dane osób korzystających z takich kont są zbierane przez banki i w pewnych okolicznościach mogą zostać ujawnione. Rosnąca liczba państw, w tym również tzw. rajów podatkowych prowadzi z Polską automatyczną wymianę informacji dotyczących przychodów (dochodów) z oszczędności osób fizycznych. Tego rodzaju przepływ informacji istnieje między Polską, a - między innymi - Anguillą, Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi, Guernsey, Arubą, Antylami Holenderskimi, Jersey, Kajmanami, Montserrat, Turks i Caicos, oraz Wyspą Man. Dodatkowo, Polska podpisała umowy o wymianie informacji w sprawach podatkowych z San Marino, Isle of Man, Jersey i Guernsey.

 

Pod względem poufności przysłowiowe "konto na Kajmanach" albo "konto na Wyspach Dziewiczych" nie jest więc dużo bardziej poufne niż konto w Ciechocinku.

 

Inne państwa nie prowadzą wymiany automatycznie, ale w pewnych okolicznościach mogą udostępnić takie dane. W marcu 2009 roku nawet władze Szwajcarii wyraziły zgodę na wprowadzanie do miejscowego prawa klauzuli o pomocy administracyjnej w sprawach podatkowych, opierającej się na art. 26 Modelowej Konwencji OECD. Przepis ten pozwala na przekazywanie informacji podatkowej w uzasadnionych, indywidualnych przypadkach, aczkolwiek nie może być podstawą do automatycznego ujawniania informacji na żądanie drugiego państwa.

 

Właściwe rozwiązanie

 

Powyższe okoliczności nie stoją oczywiście na przeszkodzie gromadzeniu majątku na zagranicznych rachunkach bankowych w sposób poufny i dyskretny, jednakże wymaga to zastosowania bardziej zaawansowanych rozwiązań niż proste otwarcie zagranicznego rachunku bankowego przez krajową osobę fizyczną. Poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań prawnych możliwe jest osiągnięcie efektu praktycznego zbliżonego do poziomu poufności, jaki oferowały kiedyś szwajcarskie konta "numeryczne".

 

Należy jednak dołożyć należytej staranności, aby zastosowane rozwiązanie było zgodne z zagranicznym i polskim prawem podatkowym, co również jest możliwe do osiągnięcia dzięki zastosowaniu odpowiednich konstrukcji prawnych i rozwiązań faktycznych.


pdf

Pobierz wszystkie publikacje jako archiwum ZIP.

Minimalne podatki maksymalna poufność

 

Łatwe i poufne rejestrowanie spółek cudzoziemcom; korzystne zwolnienia i ulgi podatkowe bądź niskie podatki. Takich rajów na świecie jest jeszcze sporo.

 

Raj na ziemi

 

Zagadnienie optymalizacji podatkowej przy zastosowaniu rajów podatkowych budzi w opinii publicznej szereg kontrowersji. Częściowo dlatego, ze kojarzy się ono z „praniem brudnych pieniędzy” i działalnością poniekąd na bakier z prawem i daleką od etyki. Na temat tych stref krąży nieskończonac ilość mitów, często w żaden sposób nie przystających do rzeczywistości.

 

Księgi wieczyste online czyli cała prawda o twoim majątku

 

W ocenie Ministerstwa Sprawiedliwości możliwość przeglądania ksiąg wieczystych przez Internet to „ułatwienie, które odczuwa i z którego korzystać może wiele tysięcy osób dziennie”. Jednak w rzeczywistości jest to również wielkie zagrożenie dla prywatności osób, które dotąd mogły uważać inwestycje w nieruchomości za pewną możliwość dyskretnego lokowania kapitału.

 

Optymalizacja podatkowa w polskich spółkach giełdowych

 

Przez długi czas rozwiązania z zakresu międzynarodowej optymalizacji podatkowej dostępne były wyłącznie dla nielicznej elity najbogatszych inwestorów. Jednak obecnie profesjonalni inwestorzy używają ich do minimalizacji zobowiązań podatkowych nawet w przypadku portfeli, których wartość nie przekracza kilku milionów złotych.

 

Liechtenstein lepszy od Warszawy

 

Offshoringowa fundacja prywatna to jedna z najciekawszych i bardziej opłacalnych formuł planowania finansowego dla zamożnych.

 

Raje podatkowe– czyli jak legalnie nie płacić podatków

 

Benjaminowi Franklinowi przypisuje się powiedzenie, że w życiu pewne są tylko śmierć i podatki. W rzeczywistości, między podatkami a śmiercią istnieje kilka istotnych różnic. Po pierwsze, w przeciwieństwie do podatków, śmierć nie staje się bardziej dotkliwa wraz z każdą kadencją parlamentu. Po drugie, podatki nie umierają, a śmierć bywa opodatkowana podatkiem od spadków i darowizn. Po trzecie,umieramy tylko raz, a podatki musimy płacić co roku...

>